Juurdepääsetavus

Võrdse kohtlemise põhimõte

See veebileht on loodud algusest peale pidades silmas erivajadustega inimesi. Oleme andnud endast parimat, et veebilehe sisu oleks kõigile inimestele kättesaadav ja veebileht oleks võimalikult lihtsalt ja mugavalt kasutatav. Lehe sisu kohaneb vastavalt kasutaja seadmele ja veebilehitseja suurenduse astmele. Taustaks on valitud heledad toonid, millelt on hea teksti lugeda. Veebilehel on võimalik navigeerida kasutades TAB’i, tühikut ning nooleklahve. Iga lehe jaluses leiduvad kiirviited.

 

Valdav osa veebilehel olevast tekstist vastab värvilt ja kontrastsuselt WCAG AAA tasemele. Veebilehel olevad pildid omavad ALT teksti ekraanilugejate jaoks.

Sisu suurendamine

Veebilehel olevat sisu on üldjuhul (olenevalt Teie veebilehitsejast) võimalik kohandada vajutades samaaegselt CTRL (macOS peal CMD) ja + või – klahvi. Samuti või hoida all CTRL või CMD nuppu ning kerida hiirerullikut.

 

Tagasi lehekülje algvormi võib naasta vajutades samaaegselt CTRL või CMD klahvi ning 0.

Ekraanilugeja kasutamine

Ekraanilugeja on eelkõige vaegnägijatele suunatud programm, mis üritab kanda edasi ekraanil toimuvat muus vormis, näiteks visuaalset sisu helina.

 

Mõned populaarsed ekraanilugejad on näiteks:

 

JAWS – https://www.freedomscientific.com/

NVDA – https://www.nvaccess.org/download/

macOS operatsioonisüsteemi peal on eelinstalleeritud VoiceOver.

Kui Teil tekivad raskused veebilehe kasutamisega, palun andke meile sellest teada – võimalusel viime veebilehe läbi muudatused ning abistame Teid!